Obsah fóra et.regnet.cz et.regnet.cz
CZ Regnet ET Omni-Bot Server
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

pls help :(
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: ne listopad 09, 2008 23:17    Předmět: Citovat

LaCunda napsal:
tak predne diky mockrat belo, uz mi to jede...

dalsi vec, kdyz sem chtel menit config - pridat tam to rozliseni, tak mi to hlasi pri ukladani, ze mi byl odepren pristup a nejde to...

a jeste posledni vec, muzes mi se m prosim te napsat jeste jednou jak se byly ty prikazy na fps a rate a maxpackety? a jake byly ty idealni hodnoty? nejak to na tom foru uz nemuzu najit, diky. a daji se tyhle veci nastavit i pres config?


No on bohužel i ten editační program, co s ním chceš měnit config musíš také spustit jako administrátor Wink.

Příkazy do configu:

seta com_maxFPS 125
seta cl_maxPackets 100
seta rate 25000
seta snaps 20

Na Regnet (ETPub) doporučuji snaps 40 a com_maxFPS případně snížit na 76, kdyby grafika nedržela 125FPS. Na ETPro musí být nastaveno snaps na 20 a rate na 25000. 125FPS a 100 maxpackets jsou maximální dovolené hodnoty pro všechny běžné servery.

Edit: Ještě si nastav v configu seta cg_FOV 103, je to korekce roztažení obazu při použití wide LCD rozlišení. Doporučováno je spíše více (109), tak si to vyzkoušej, mě 109 už připadá moc. Hodnota cg_FOV musí být v rozsahu 90-120.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 13:24    Předmět: Citovat

BELA OSA napsal:
LaCunda napsal:
tak predne diky mockrat belo, uz mi to jede...

dalsi vec, kdyz sem chtel menit config - pridat tam to rozliseni, tak mi to hlasi pri ukladani, ze mi byl odepren pristup a nejde to...

a jeste posledni vec, muzes mi se m prosim te napsat jeste jednou jak se byly ty prikazy na fps a rate a maxpackety? a jake byly ty idealni hodnoty? nejak to na tom foru uz nemuzu najit, diky. a daji se tyhle veci nastavit i pres config?


No on bohužel i ten editační program, co s ním chceš měnit config musíš také spustit jako administrátor Wink.

Příkazy do configu:

seta com_maxFPS 125
seta cl_maxPackets 100
seta rate 25000
seta snaps 20

Na Regnet (ETPub) doporučuji snaps 40 a com_maxFPS případně snížit na 76, kdyby grafika nedržela 125FPS. Na ETPro musí být nastaveno snaps na 20 a rate na 25000. 125FPS a 100 maxpackets jsou maximální dovolené hodnoty pro všechny běžné servery.

Edit: Ještě si nastav v configu seta cg_FOV 103, je to korekce roztažení obazu při použití wide LCD rozlišení. Doporučováno je spíše více (109), tak si to vyzkoušej, mě 109 už připadá moc. Hodnota cg_FOV musí být v rozsahu 90-120.


diky moc, ale porad nevim, jak spustim wordpad jako spravce... takovou moznost mi to nechce dat... Sad nebo prosim porad jiny program...
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 15:29    Předmět: Citovat

Je jedno, jaký použiješ editor, jen musí ukládat neformátovaný text. Wordpad nebo Poznámkový blok tedy úplně stačí, jen si dej pozor na uložení souboru, tyto editory rády ukládají mocí mermo soubory jako .txt, tedy například jako autoexec.cfg.txt, což samozřejmě nebude v ET fungovat, ale chybu lze napravit prostým přejmenováním souboru.

I tyhle editační programy je nutné spouštět jako administrátor, tuto metodu už tu jednou popsal Stein, ale budiž - stačí na ikonu nebo položku programu kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Spustit jako správce. Jestliže se Ti tahle volba nezobrazuje, pravděpodobně nemáš administrátorská práva a v tom případě si ve Vistách bohužel ani neupr... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Stein



Založen: 20.9.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 20:23    Předmět: Citovat

BELA OSA napsal:
...Spustit jako správce. Jestliže se Ti tahle volba nezobrazuje, pravděpodobně nemáš administrátorská práva...


2Bela: La práva má, jinak by nespustil ET s PB (na předchozí stránce to píše Smile).

2La: Udělej to, jak píše Bela a bude to OK Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:03    Předmět: Citovat

to mi porad nejde nijak...nevim proc... asi si udelam novy config Smile

ale ted mam jiny problem... kdyz hraju, tak treba po hodine me to etko normalne shodi cely system... znicehonic se proste etko vypne, naskoci modra obrazovka s nejakou chybou (ne ta klasicka death blue screen) a pocitac se restartuje... Sad nevite cim, by to mohlo byt?
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosta
Level3
Level3


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 149
Bydliště: hrbitovni 666, 3 rada, hrob c. 8, Hostinne

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:22    Předmět: Re: Nový po�íta� Citovat

zdroj nebo RAM, mozna
_________________
kosta[CZ], chybalavky

CPU: i5 2.9GHz
GPU: ATI HD7700
RAM: 8GB DDR3
Perif.: Logitech G9, G15
OS: OpenSuSE x86_64
Klient: ET:Legacy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stein



Založen: 20.9.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:51    Předmět: Citovat

jj, zkus http://www.memtest.org/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 17:24    Předmět: Citovat

LaCunda napsal:
to mi porad nejde nijak...nevim proc... asi si udelam novy config Smile

ale ted mam jiny problem... kdyz hraju, tak treba po hodine me to etko normalne shodi cely system... znicehonic se proste etko vypne, naskoci modra obrazovka s nejakou chybou (ne ta klasicka death blue screen) a pocitac se restartuje... Sad nevite cim, by to mohlo byt?


Tak to je ta klasická blue screen of death jenom v novém kabátku! Razz
Ne, opravdu bych lhal, ještě jsem ji neviděl.

Takhle výkonné laptopy se supervýkonnými grafickými kartami pěkně topí. Takže padání po určité době namáhání bych hledal spíš v nedostatečném chlazení grafiky nebo možná i procesoru. Můj laptop má celý zadek jako větrací mřížku, jen na spodní straně jsou 3 větráky a přesto má GPU běžně 55-60°C ve 2D! (i když tím 2D si nejsem moc jist, Vista Aero asi běží na 3D pořád) Před reklamací tedy zkontroluj pomocí nějaké freewarové utilitky teplotu GPU a CPU a možná by pomohla nějaká ta chladící podložka pod laptop i když je to samozřejmě krajní řešení, dobrovolně si pouštět další hluk z větráků přímo pod nos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 22:01    Předmět: Citovat

BELA OSA napsal:
LaCunda napsal:
to mi porad nejde nijak...nevim proc... asi si udelam novy config Smile

ale ted mam jiny problem... kdyz hraju, tak treba po hodine me to etko normalne shodi cely system... znicehonic se proste etko vypne, naskoci modra obrazovka s nejakou chybou (ne ta klasicka death blue screen) a pocitac se restartuje... Sad nevite cim, by to mohlo byt?


Tak to je ta klasická blue screen of death jenom v novém kabátku! Razz
Ne, opravdu bych lhal, ještě jsem ji neviděl.

Takhle výkonné laptopy se supervýkonnými grafickými kartami pěkně topí. Takže padání po určité době namáhání bych hledal spíš v nedostatečném chlazení grafiky nebo možná i procesoru. Můj laptop má celý zadek jako větrací mřížku, jen na spodní straně jsou 3 větráky a přesto má GPU běžně 55-60°C ve 2D! (i když tím 2D si nejsem moc jist, Vista Aero asi běží na 3D pořád) Před reklamací tedy zkontroluj pomocí nějaké freewarové utilitky teplotu GPU a CPU a možná by pomohla nějaká ta chladící podložka pod laptop i když je to samozřejmě krajní řešení, dobrovolně si pouštět další hluk z větráků přímo pod nos.


ne, ja si nemyslim, ze to bude chlazenim... je ho pekne slyset Wink a na spode je to sama mrizka a vzhledem k tomu, ze ho mam porad podlozeny (pod zadni hranou mam knizku), tak ten vzduch tam pekne proudi...
ja se bojim, jestli to neni tema vistama, ze bych nekde udelal nejakou chybu pri instalaci nebo nastavovani etka a ted se mi to kope...
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 23:19    Předmět: Citovat

LaCunda napsal:
ne, ja si nemyslim, ze to bude chlazenim... je ho pekne slyset Wink a na spode je to sama mrizka a vzhledem k tomu, ze ho mam porad podlozeny (pod zadni hranou mam knizku), tak ten vzduch tam pekne proudi...
ja se bojim, jestli to neni tema vistama, ze bych nekde udelal nejakou chybu pri instalaci nebo nastavovani etka a ted se mi to kope...


Já si naopak nemyslím, že by celý systém mohl padat kvůli Vistám nebo dokonce kvůli ET Laughing. Samozřejmě může být nějaká chyba v instalaci OS nebo vadné ovladače, ale právě padání mají nová Okénka ošéfovaná daleko lépe, než jakákoli verze předtím. Každá aplikace může spadnout, ale ve Vistách by to nemělo nijak narušit stabilitu dalších běžících procesů, když se nejedná o jádro, shell (explorer) nebo ovladače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Stein



Založen: 20.9.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 11:08    Předmět: Citovat

Ohledně modrý smrti - Visty ti vyhoděj po restartu hlášku, něco ve smyslu že došlo k neočekávaným problémům (bla bla bla...). Takže až se ti to zase stane (i když ti to nepřeju Smile), tak klikni na Popis problému a v seznamu Soubory umožňující popis problému by ses měl dopátrat, k čemu vlastně došlo.

EDIT: Jdi na Start -> Ovládací panely -> Systém a údržba -> Hlášení a řešení problémů a vyber Zjistit nová řešení. Tady by ses teoreticky měl dozvědět víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragupki



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 12:20    Předmět: Citovat

Mám najednou problémy se screenshoty - odpojí mě to a zahlásí:
Hunk_AllocateTempMemory: failed on 5242888

A když se chci znova připojit, odpojí mě to kvůli "unpure client" a "Invalid .pk3 files detected". Musím to ukončit a spustit znova, abych se připojil.

Nenapadá mě, co by moho způsobovat problém s alokací paměti (?), neví někdo, co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 13:42    Předmět: Citovat

2 Ragupki:

Do konfigu si zkus přidat řádek seta com_hunkmegs 192. Jestliže nemáš konfig, před připojením na server otevři konzoli a napiš do ní stejný příkaz, jen před něj dej lomítko: /seta com_hunkmegs 192 a stiskni [Enter]. Kdyby ani tohle nepomohlo, jdi do adresáře etpub, smaž soubor hunkusage.dat a v konzoli napiš znovu výše popsané. Hodnota com_hunkmegs znamená alokaci paměti pro ET a pro běžné mapy by mělo stačit 90MB, jenže hráči dnes hrají v roztodivných rozlišeních a proto v případě, že máš alespoň 1GB RAM, klidně alokuj až celých 256 nebo dokonce, dnes asi nejběžnějších, 512MB. Nic tím nepokazíš a budou se Ti minimálně rychleji nahrávat mapy.

S "unpure client detected" nic nenaděláš, prostě musíš ukončit ET a spustit jej znovu, je to chování bohužel ne moc povedené poslední verze PunkBusteru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ragupki



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 21:17    Předmět: Citovat

Díky moc, zabralo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mistakEfejkrpanzer



Založen: 19.9.2008
Příspěvky: 465

PříspěvekZaslal: pá prosinec 26, 2008 15:16    Předmět: .) Citovat

to je samej cheat tady kua Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com