Obsah fóra et.regnet.cz et.regnet.cz
CZ Regnet ET Omni-Bot Server
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

problém, prosím pomozte ! ;)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 18:26    Předmět: Citovat

ted sem instaloval ten everest, ten mi o kompu rika to same, co sem tu psal Wink
a teploty pise: zakladni deska 43 celsia, CPU 95, a nejake WDC 43 stupnu ... nevim, co si z toho vyvodit Smile
akorat nevim, jak spustit nejakou permanentni diagnostiku, ktera mi bude ukazovat, kolik je teplota v danou chvili, jestli to vubec de... prisel sem jenom na to, jak vytvorit zpravu o systemu a kompu a z te sem todle teda vycet...
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STANIC



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Borovy, plzen

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 19:44    Předmět: prach Citovat

S tim prachem je to svatá pravda. Chce to otevřít a vysát nakym nastavcem s kartáčkem. Tohle se mi stává každýho půl roku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 22:26    Předmět: Citovat

LaCunda napsal:
ted sem instaloval ten everest, ten mi o kompu rika to same, co sem tu psal Wink
a teploty pise: zakladni deska 43 celsia, CPU 95, a nejake WDC 43 stupnu ... nevim, co si z toho vyvodit Smile
akorat nevim, jak spustit nejakou permanentni diagnostiku, ktera mi bude ukazovat, kolik je teplota v danou chvili, jestli to vubec de... prisel sem jenom na to, jak vytvorit zpravu o systemu a kompu a z te sem todle teda vycet...


Já spíš myslel si spustit počítač, zapnout nějaký aktivní 3D program nebo zátěžový test a pozorovat teploty. 95°C pro Tvůj processor není až zas tak moc, tyle starý krámy (promiň mi Laughing) to táhly až na 140°C.
Dělá Ti to jen při ET, respektive při 3D aplikacích nebo to prostě spadne, dejme tomu, po 40-ti minutách, nezávisle na běžících programech?
Ten počítač má opravdu svoje léta už za sebou, ale na ET stačí. Další problémy na starých sestavách bývají s pevnými disky. Nemáš tam náhodou ještě disk od IBM?
Každopádně ta druhá hodnota, 43°C ve skříni a na desce je dost vysoká, teplota v počítači by neměla přesahovat 35°C v případě, že nepoužíváš overclocking. Měření teploty grafického čipu a grafické paměti zřejmě Tvoje karta vůbec nepodporuje. Napiš, zda to spadne i když spustíš nějaký běžný ne-3D program.
Everest umí zobrazovat hodnoty teplot v reálném čase v trayi. Myslím, že v defaultním nastavení je to zapnutý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 23:12    Předmět: Citovat

BELA OSA napsal:
LaCunda napsal:
ted sem instaloval ten everest, ten mi o kompu rika to same, co sem tu psal Wink
a teploty pise: zakladni deska 43 celsia, CPU 95, a nejake WDC 43 stupnu ... nevim, co si z toho vyvodit Smile
akorat nevim, jak spustit nejakou permanentni diagnostiku, ktera mi bude ukazovat, kolik je teplota v danou chvili, jestli to vubec de... prisel sem jenom na to, jak vytvorit zpravu o systemu a kompu a z te sem todle teda vycet...


Já spíš myslel si spustit počítač, zapnout nějaký aktivní 3D program nebo zátěžový test a pozorovat teploty. 95°C pro Tvůj processor není až zas tak moc, tyle starý krámy (promiň mi Laughing) to táhly až na 140°C.
Dělá Ti to jen při ET, respektive při 3D aplikacích nebo to prostě spadne, dejme tomu, po 40-ti minutách, nezávisle na běžících programech?
Ten počítač má opravdu svoje léta už za sebou, ale na ET stačí. Další problémy na starých sestavách bývají s pevnými disky. Nemáš tam náhodou ještě disk od IBM?
Každopádně ta druhá hodnota, 43°C ve skříni a na desce je dost vysoká, teplota v počítači by neměla přesahovat 35°C v případě, že nepoužíváš overclocking. Měření teploty grafického čipu a grafické paměti zřejmě Tvoje karta vůbec nepodporuje. Napiš, zda to spadne i když spustíš nějaký běžný ne-3D program.
Everest umí zobrazovat hodnoty teplot v reálném čase v trayi. Myslím, že v defaultním nastavení je to zapnutý.


belo, v prvni rade diky moc za pomoc...uz po nekolikate Smile
ja sem si nemyslel, ze uz je tak spatnej ten komp, no ale co uz... Smile ma uz svoje, bude to i tech 5 let spis, kdyz nad tim uvazuju a za celou dobu nebyl jedinny problem, takze moc nerozumim stanicovi a jeho vysavani, co pul roku... kde to zijes?! Wink od IBM tam nic neni, teda aspon sem si v te zprave zadneho IBM nevsim...zatim se mi stalo jenom jednou, ze spadl, kdyz sem nehral et. ale na tom pocitaci taky nic jineho nebezi, jenom et, kdyz bracha tak dota a dal uz jen slovni fotbal Smile tak aspon mam ted duvod, proc by nasi meli koupit novyho desktopa... Very Happy jeste jednou diky, belo
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STANIC



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Borovy, plzen

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 23:19    Předmět: Citovat

Kde bych měl žít voe Very Happy . Ja to mam otevreny Very Happy furt protože mi tam blbě drží kabel od hadru. je tam nákej blbej kontakt tak to musim občas poštelovat. Ale jestli si to nikdy neotvíral tak tam bude tuna prachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 02:27    Předmět: Citovat

LaCunda napsal:
belo, v prvni rade diky moc za pomoc...uz po nekolikate Smile
ja sem si nemyslel, ze uz je tak spatnej ten komp, no ale co uz... Smile ma uz svoje, bude to i tech 5 let spis, kdyz nad tim uvazuju a za celou dobu nebyl jedinny problem, takze moc nerozumim stanicovi a jeho vysavani, co pul roku... kde to zijes?! Wink od IBM tam nic neni, teda aspon sem si v te zprave zadneho IBM nevsim...zatim se mi stalo jenom jednou, ze spadl, kdyz sem nehral et. ale na tom pocitaci taky nic jineho nebezi, jenom et, kdyz bracha tak dota a dal uz jen slovni fotbal Smile tak aspon mam ted duvod, proc by nasi meli koupit novyho desktopa... Very Happy jeste jednou diky, belo


Vaši, říkáš, jo? Tak to jsi měl napsat hned, to já bych Tě pokrytecky nebalamutil, že je to starej krám, ale hned bych napsal, že takovou vykopávku už bych si nedal ani jako podložku pod odpadkovej kýbl! Laughing

Ve skutečnosti tomu tak není, na stejně vykopávkový ET to bohatě stačí Very Happy. Možná ten slovní fotbal bude trochu náročnější na paměť než ET, ale Wolf by měl i na takovéhle středověké káře běžet jako po másle. Výpadky mimo hraní 3D her mohou, ale bohužel nemusejí nic naznačovat. V případě, kdy Ti systém padá jen při ET bych to viděl na přehřívání grafické karty nebo zdroje a tam taky s tím kartáčkem začni. (Opravdu, já na čistění žeber chladičů používám vyřazený zubní kartáček Wink)

Pakliže je řešení Tvého problému až tak triviální, že pouze řekneš "Nejede to - je to polámaný!" a ctihodní parenti pořídí nové železo k likvidaci - není co řešit. Jdi a křič. Laughing

P.S.: Na stavu Stanicova stroje opravdu není nic anomálního a je vidět, že se o svého pejska dobře stará, ale doporučit to nemůžu - při otevřené skříni a absenci nuceného chlazení se naruší přirozený tok vzduchu v počítači, který jej má ochlazovat. A jedině rozpohybovaný tok může tuto funkci zastat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Diloph
Level4
Level4


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 334
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 08:11    Předmět: :) Citovat

LaCunda napsal:
btw co s vama vubec je? dilo, toxi? jaktoze sem vas nevidel na regnetu uz tak dlouho ? Sad


Tak ten tvůj poč svěř na chvíli někomu, kdo se v tom vyzná. Ale po pěti letech by to ten prach vyfoukat určo chtělo. Stejně tak prověřit větráčky, u mě mají životnost tak rok.

Já moc času nemám, mám novou práci, teď byly ty svátky, furt se hádám a udobřuju s přítelkyní Very Happy , starám se o psa, dávám dokupy auto.. někdy toho je na mě až až..
_________________
dilo(cz), lolín
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
princess cz



Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Úpice(okoli Trutnova:) )

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 08:56    Předmět: Re: :) Citovat

Diloph napsal:
LaCunda napsal:
btw co s vama vubec je? dilo, toxi? jaktoze sem vas nevidel na regnetu uz tak dlouho ? Sad


Tak ten tvůj poč svěř na chvíli někomu, kdo se v tom vyzná. Ale po pěti letech by to ten prach vyfoukat určo chtělo. Stejně tak prověřit větráčky, u mě mají životnost tak rok.

Já moc času nemám, mám novou práci, teď byly ty svátky, furt se hádám a udobřuju s přítelkyní Very Happy , starám se o psa, dávám dokupy auto.. někdy toho je na mě až až..


koukam,ze je ted obdobi hadek Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 10:07    Předmět: Citovat

BELA OSA napsal:
LaCunda napsal:
belo, v prvni rade diky moc za pomoc...uz po nekolikate Smile
ja sem si nemyslel, ze uz je tak spatnej ten komp, no ale co uz... Smile ma uz svoje, bude to i tech 5 let spis, kdyz nad tim uvazuju a za celou dobu nebyl jedinny problem, takze moc nerozumim stanicovi a jeho vysavani, co pul roku... kde to zijes?! Wink od IBM tam nic neni, teda aspon sem si v te zprave zadneho IBM nevsim...zatim se mi stalo jenom jednou, ze spadl, kdyz sem nehral et. ale na tom pocitaci taky nic jineho nebezi, jenom et, kdyz bracha tak dota a dal uz jen slovni fotbal Smile tak aspon mam ted duvod, proc by nasi meli koupit novyho desktopa... Very Happy jeste jednou diky, belo


Vaši, říkáš, jo? Tak to jsi měl napsat hned, to já bych Tě pokrytecky nebalamutil, že je to starej krám, ale hned bych napsal, že takovou vykopávku už bych si nedal ani jako podložku pod odpadkovej kýbl! Laughing

Ve skutečnosti tomu tak není, na stejně vykopávkový ET to bohatě stačí Very Happy. Možná ten slovní fotbal bude trochu náročnější na paměť než ET, ale Wolf by měl i na takovéhle středověké káře běžet jako po másle. Výpadky mimo hraní 3D her mohou, ale bohužel nemusejí nic naznačovat. V případě, kdy Ti systém padá jen při ET bych to viděl na přehřívání grafické karty nebo zdroje a tam taky s tím kartáčkem začni. (Opravdu, já na čistění žeber chladičů používám vyřazený zubní kartáček Wink)

Pakliže je řešení Tvého problému až tak triviální, že pouze řekneš "Nejede to - je to polámaný!" a ctihodní parenti pořídí nové železo k likvidaci - není co řešit. Jdi a křič. Laughing

P.S.: Na stavu Stanicova stroje opravdu není nic anomálního a je vidět, že se o svého pejska dobře stará, ale doporučit to nemůžu - při otevřené skříni a absenci nuceného chlazení se naruší přirozený tok vzduchu v počítači, který jej má ochlazovat. A jedině rozpohybovaný tok může tuto funkci zastat.


zase brzdi, s tou podlozkou to dostalo nejen me, ale malem se z toho zhroutil i chudak pocitac... Smile
zas tak trivialni to nebude, ale pocitac uz tu je dlouho a kdyz se ted navic pokazil, tak to bude treba novyho... Wink a co sis myslel, belo? dyt ja sem jeste na skole, kdo jiny by to mel platit nez drazi rodicove... Smile asi zase brzo navstivim electroworld... Wink
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 10:08    Předmět: Re: :) Citovat

[quote="Diloph"]
LaCunda napsal:
btw co s vama vubec je? dilo, toxi? jaktoze sem vas nevidel na regnetu uz tak dlouho ? Sad


Tak ten tvůj poč svěř na chvíli někomu, kdo se v tom vyzná. Ale po pěti letech by to ten prach vyfoukat určo chtělo. Stejně tak prověřit větráčky, u mě mají životnost tak rok.

nemam nikoho, kdo by se v tom az tak orientoval... Smile se znam jenom s pravnikama, nebo lidma ze stredni, kteri stejne sou taky na humanitarni vetvi, takze tady to asi neklapne, ledaze by ses teda stavil ty a vyfoukal me to... Wink (ten pocitac Wink )
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kozmen



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Lužany (PJ)

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 18:12    Předmět: Citovat

Bela napsal:Já spíš myslel si spustit počítač, zapnout nějaký aktivní 3D program nebo zátěžový test a pozorovat teploty. 95°C pro Tvůj processor není až zas tak moc, tyle starý krámy (promiň mi ) to táhly až na 140°C

To bych si dovolil nesouhlasit. Muj P4 Presscot(a ze to je takovej malej primotop) ma zpomalovaci teplotu 80 stupnu. Je takove nepsane pravidlo ze by teplota cpu nemela presahovat 60 stupnu a to i po pretaktovani. Ja si dokonce myslim La, ze tvuj problem muze plynout z ty vysoky teploty CPU. Podle me se processor radsi vypne nez aby shorel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 18:30    Předmět: Citovat

Fakt že jo, Kozmene, máš pravdu. Podle téhle stránky je maximální provozní teplota Athlona XP3200+ jen 85°C. Omlouvám se, spletl jsem si to s jiným modelem, který jsem kdysi vlastnil.

La, Kozmen na to asi kápnul, to nebude jen tak. Jenže k výměně nebo čistění chladiče CPU je nutný odborný zásah a už jednou zmíněná teplovodná pasta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 19:42    Předmět: Citovat

BELA OSA napsal:
Fakt že jo, Kozmene, máš pravdu. Podle téhle stránky je maximální provozní teplota Athlona XP3200+ jen 85°C. Omlouvám se, spletl jsem si to s jiným modelem, který jsem kdysi vlastnil.

La, Kozmen na to asi kápnul, to nebude jen tak. Jenže k výměně nebo čistění chladiče CPU je nutný odborný zásah a už jednou zmíněná teplovodná pasta.


hm, tak to je fajn... Sad
btw, uz sem dneska koukal na nejaky stroj v obchode Smile a neprisly mi tolik moc zase lepsi, nez to co mam...
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kozmen



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Lužany (PJ)

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 19:55    Předmět: Citovat

LaCunda napsal:
BELA OSA napsal:
Fakt že jo, Kozmene, máš pravdu. Podle téhle stránky je maximální provozní teplota Athlona XP3200+ jen 85°C. Omlouvám se, spletl jsem si to s jiným modelem, který jsem kdysi vlastnil.

La, Kozmen na to asi kápnul, to nebude jen tak. Jenže k výměně nebo čistění chladiče CPU je nutný odborný zásah a už jednou zmíněná teplovodná pasta.


hm, tak to je fajn... Sad
btw, uz sem dneska koukal na nejaky stroj v obchode Smile a neprisly mi tolik moc zase lepsi, nez to co mam...

Jde o to kolik do nej bys chtel investovat. Za 15tis. mas velice solidni masinku. Jinak jesti ti prozatim staci ten co mas, tak zkus zajit nekom do PC servisu a oni ti to opravi. Ale pocimtam ze si za to vezmou 500,- a vis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Max_Cz



Založen: 20.9.2007
Příspěvky: 314

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 20:07    Předmět: Citovat

Nazdarek mel sem na svym compu presne ten samej problem ze zacatku se to sem tam seklo a byla pohoda pak uz tvrdej sek kopanec do windowsu kde se to jeste pta jestli ma odesla hlaseni o chybe(vsimni si grafiky) a pak uz jenom bum cerna obrazovka a tvrdy reset JE TO GRAFIKOU KTERA JE ZANESENA NEBO SPATNE UMISTENA A PREHREJVA SE!!!!!! vsimnete se ze cim dyl hrajes tim vetsi pravdepodobnost ze se prehreje a spadne to vyresil sem to tak ze sem vsechno dukladne vycistil a nechal si odkrytovanou stranu compu od ty doby nemam absolutne zadny problemy Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com