Obsah fóra et.regnet.cz et.regnet.cz
CZ Regnet ET Omni-Bot Server
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cim muzou ty vysoke pingy byt?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kozmen



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Lužany (PJ)

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 22:52    Předmět: Cim muzou ty vysoke pingy byt? Citovat

Cus nevite nahodou nekdo, jak je mozny, ze kdyz si merim rychlost netu tak mam ping 17 a kdyz hned vlezu na ET(regnet), tak mam ping 200 a vys. UZ sem z toho zralej na provaz Sad Udelal sem i reinstal ET a nepomohlo to. Dik za kazdou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hobit
Level3
Level3


Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 162

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 23:04    Předmět: Citovat

jaaa viiim, zaaa tooo muuuzeee beeelaaa ooosaaa ;o)))

viiic fps >>> viiic paaakeeetuuu >>> viiic zaaatiiizeeenyyy seeerveeer >>> viiic piiing ;o)))
_________________
"Anton na hrad" ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuggas



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: socka z Railgunu

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 23:05    Předmět: Citovat

Zdar Kozmane, ten vysokej ping souvisi s tema jiz diskutovanejma lagama, takze hledej o vlakno nize. Osa tam popsal i nejaky nastaveni, tak to muzes zkusit. Taky se ujisti, ze mas nastavenej spravnej typ pripojeni (LAN, ISDN nebo MODEM). Vic ti nikdo asi neporadi :/

PS: taky s tim mam obcas posledni dobou problemy
_________________
Blbcům neodpovídám, jsou mi volní jako koule u zadku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 09:30    Předmět: Citovat

hele hobit, to asi nebude tim.ja nemel lagy pred tim a nemam je ani ted... ^^
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drice
Level3
Level3


Založen: 8.4.2007
Příspěvky: 179
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 11:13    Předmět: Citovat

tak ja je mel jen obcas ted je mam o trosku vic ale pohoda ping z 50 mam na 100 nastavil jsem fse jak popisoval osa a jedina zmena co jsem zpozoroval je ze mi obcas blbnou detaily napr. kdyz se otocim blizko u zdi tak se jako by cihly zachvejou bo co Laughing

a net mam kabelovku na 5ti mega to snad staci jestli ne tak to dam na vic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kozmen



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Lužany (PJ)

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 11:44    Předmět: Citovat

No ja sem taky zkousel nastaveni "ala Bela Osa" a zprvu sem myslel ze ten ping je tim , ale potom sem zjistil ze to ma na ten ping velmi malej vliv. Myslim ze Osovo nastaveni je dobry hlavne na plynulost hry, ale s pingem to nema moc co delat(mozna je rozdil tak o 5 ping). Jinak nevim gde je zavada. Mozna by nam k tomu mohl neco prozradit Alsik(predem diky). No o vikendu ke me snad privedem 5GHz pater a tim se mi pripojeni snad jeste zlepsi a bude vsechno OK. Ale koukal sem ze nejsem sam co ma ted dosty vysoky ping.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fuggas



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: socka z Railgunu

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 12:32    Předmět: Citovat

Drice:
citace:
net mam kabelovku na 5ti mega to snad staci jestli ne tak to dam na vic


To je hodně dobrá rychlost, ale není to jenom o rychlosti downloadu. Nezávisle na tom můžeš mít jinej upload, tu odezvu a pak taky stabilitu připojení a hlavně mít systém a nastavení hry v richtigu;) Taky sem na netu zkoušel pár testů, např. http://nastroje.lupa.cz/mereni-rychlosti/


Kozmen:
Nedávno tady Osa napsal:
citace:
Maxpackets znamená maximum najednou odeslaných packetů z Vašeho počítače na server za sekundu. Tato hodnota byla původně 15, ale po mé žádosti ji Alsík zvedl na 25. Podotýkám, že po instalaci ET je nastavena defaultní hodnota, a tou je 30! Zvednout jsem ji nechal, protože někteří vyčůránci si ji úmyslně stahovali na 15, což jim zajistilo horší trefitelnost, jejich střelby se to však vůbec nedotklo..


Nechci už do něj rejt, ale nelíbí se mi, že o tak důležitý věci, jako je nastavení serveru, rozhoduje pouze jeden z kvanta hráčů, a ani se o tom tady předem nediskutuje. Zakázal bych soukromý zprávy Alsovi, protože toho taky někteří vyčůránci zneužívaj. Příště bych doporučoval podobný pochybnosti prodiskutovat, od toho tady to fórum je.., Čawes!
_________________
Blbcům neodpovídám, jsou mi volní jako koule u zadku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 12:36    Předmět: Citovat

Přesně tak, přátelé, moje doporučení má vliv na plynulost hry jak ji vidíte Vy, nikoliv na ping. Je sice pravda, jak psal Hobit, že vyšší tok dat mírně zvyšuje ping, ale jen neznatelně. Tím vyšším tokem ale myslím com_maxFPS, ne cl_maxPackets. Zkuste si dát maxFPS 5 a uvidíte sami, ping spadne, ale hrát se to nedá.
Protože je ping na serveru v ET závislý hlavně na Vašem uploadu, chybu hledejte u svého připojení, ne na serveru. Vyčistěte si počítač od virů, spyware a adware (Spybot S&D a Ad-Aware jsou zadarmo) a defragmentujte pevné disky (nejlépe něčím jiným, než integrovaným programem, např OODefrag trial). K té defragmentaci malá poznámka, snad nejlepší způsob je přesunout všechny soubory Wolfensteina na jiný disk, defragmentovat a přesunout zpět, aby byly soubory pohromadě. Nastavte si com_hungMegs na 128, budou se Vám rychleji načítat mapy ET (1GB RAM má snad už dnes každý). Vypněte automatické aktualizace všech programů včetně WindowsUpdate a dělejte to ručně. Ve firewallu povolte veškerou komunikaci tam i zpět pro et.exe, pnkbstra a pknkbstrb a zapněte rozšířený mód, kde povolíte komunikaci jen těm programům, které opravdu chcete. Před připojením na server vypněte IRC, ICQ, Skype a podobné žrouty traficu (v případě, že máte Skype Vám ale vypnutí nepomůže, automaticky se stáváte uzlem připojení i přes vypnutý program). V nastavení sítě, jestliže nepoužíváte doménu nebo domácí síť, odinstalujte všechny Microsoft vychytávky (klient sítě Microsoft, sdílení souborů a tiskáren a QoS) a nechte tam jen TCP/IP protokol. V nastavení TCP/IP vypněte NetBIOS, jek to k ničemu.
Spusťte si příkazový řádek (cmd) a naučte se používat příkazy ping a tracert. Jistě Vám to pomůže při odhalování problémů s připojením. V případě Wi-Fi připojení sledujte relaci o počasí, při O2 ADSL zase přemluvte souseda, aby nestahoval filmy v době, kdy chcete hrát ET. Pro Linux si to nastudujte sami Razz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 12:54    Předmět: Citovat

Fuggas napsal:
Nechci už do něj rejt, ale nelíbí se mi, že o tak důležitý věci, jako je nastavení serveru, rozhoduje pouze jeden z kvanta hráčů, a ani se o tom tady předem nediskutuje. Zakázal bych soukromý zprávy Alsovi, protože toho taky někteří vyčůránci zneužívaj. Příště bych doporučoval podobný pochybnosti prodiskutovat, od toho tady to fórum je.., Čawes!


Vřele Ti doporučuji Google.com. Napřed si o tom něco přečti, než tady začneš plácat nesmysly a napadat mě pořád dokola. Ty lagy určitě nejsou způsobeny tím, že Alsík zvedl minimální maxpackets na 25 z 15ti. Po instalaci ET je to defaultně na 30 a tak to taky většina hráčů Regnetu má, tak nechápu co to tady pořád omíláš. A nastavení serveru je jen a jen v kompetenci Alsíka, je to jeho server.

Na lagy taky mají velký vliv zahraniční hráči s vyšším pingem, kterých tu dřív tolik nebývalo. Téměř všichni ISP za poslední dva roky navýšili rychlosti připojení na čtyřnásobek, to se taky jistě podepsalo na pingách. Taky začalo zimní období, první sníh a mrazy a tak i více problémů s uzly.

Nepleťte si lagy s pingem. Lagy znamenají kolísání pingu a to je horší, než mít ping 150 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Desertstorm
Level4
Level4


Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 545
Bydliště: Zbiroh

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 13:04    Předmět: Citovat

BELO, chci ti podekovat za ty tve rady.Ja totiz nevedel, i kdyz nejsem amater v pc branzi, ze na plynulejsi hru bude mit vliv nastaveni FPS.Stahnul jsem to ze 125 na 76 a je to fakt mnohem mnohem lepsi.Dikes.

To all: pokud nekdo nevi, co je lag, nebo si ho plete s vypadkem,ma stesti.Jak pise OSA, muj ping kazdou desatou vterinu vyskoci ze 70 na 150 a to je super zabava, kdyz kazdou chvilicku tohle udela.jsou chvile, kdy mne to privadi k silenstvi.Zlatej ping 200,ale stalej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Kozmen



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Lužany (PJ)

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 13:59    Předmět: Citovat

No ono hrat s tim 200 pingem neni zrovna to prave orechove. Jinak me to samozrejme lita taky od 60 do 400, a zrovna kdyz de clovek do souboje tak to vylitne na 400 a je to v riti Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hobit
Level3
Level3


Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 162

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 15:50    Předmět: Citovat

Fuggas: je nam jasne ze nemas Osu rad, protoze porad pripomina tvuj banan. Ale myslet si ze Als tanci jak Osa piska mne fakt pobavilo. Obecne jsem rad, ze tomu, kdo provozuje jakykoliv herni server, nekdo poradi, jak zariznout vychcavky.

All:Predne bych rekl, ze muj prispevek byl mineny jako vtip. ;o) Jasan, ze je treba rozlisovat hodnotu pingu (do urcite hodnoty np), kolisani pingu (problem) a vypadek (zombie nechcem).

Nejen pro Osu:
com_maxFPS a cl_maxPackets, ses do toho v tomto prispevku nejak zamotal ne? Jasne, ze kdyz dam fps na 5, tak mi da grafika 5 snimku za vterinu a je to nehratelne. Vyhodu sladeni fps a paketu vidim ze na kazdy snimek co mas na monitoru posles serveru paket o tom kde jsi, kam bezis, cumis a strilis. Navic cim casteji paket posles, tim casteji ti server odpovi. Vysledek: server ani klient si nemusi vymyslet, kam se kdo hybe; vyssi ping ale plynulejsi hra. Tot muj nazor. Jinak samo dik za ten tip, v mem pripade sem si z ohledem na svou grafiku a stalost fps nastavil obe hodnoty na 76.
pozastavil bych se k pripojeni: Souhlasim s Osou, ze jakakoliv dalsi komunikace po siti Vam zpusoby problemy s plynulosti hrani.
Havet (vir, spyware apod), ktera generuje trafik ublizi pingu; pokud zere vykon procaku, ublizi fps. Jinak si tu havet klidne na disku opecovavejte. ;o) Na linuxu neresite, zas resite jine problemy.
IRC, ICQ, Jabber jakozto textove messengery si moc nevemou, Jak spatne je na tom ICQ v dnesni dobe, kdy uz 100 prekopali protokol, netusim, ale osobne je nevypinam. Skype vypnout, odinstalovat, smazat, na firewallu zakazat a mozna bude jistota, ze nekomunikuje. ;o)
Fragmentace: opravdu ma vliv pouze na nacitatni map. mate-li NTFS a nedelate s videem apod, fragmentaci bych neresil. Logovani hry a jinych programu by mela vyrovnat cache disku.
Automaticke aktualizace: pokud je pouzivate, rozhodne je NEVYPINEJTE. Pri rozumnem nastaveni se spousti obcas (Napr jednou denne si zkontroluje jestli je nova verze. A jen pokud je, tak stejne ceka, abyste potvrdili stazeni.) a i kdyz parite ET 24 hodin denne, stejne to nepoznate.
Microsoft vychytávky: kazda sluzba, kterou nepouzivate by mela byt vypnuta, v nejhorsim aspon na firewallu zakazana.
ping a tracert: ping je nam prd platny, Als na serveru zahazuje pakety, tracert je uz zajimavejsi, ukaze Vam cestu a prodlevy mezi uzly na teto ceste.
Sitovky: rada, ktera od Osy nezaznela. Na velikost a stabilitu pingu muze mit vliv chipset sitovky a jeji umisteni v pocitaci (integrovana, v PCI slotu apod). Pokud mate v kompu vic sitovek, muzete zkouset. (Pozor! Vas pripojovatel Vas na net muze poustet jen s jednou zaregistrovanou sitovkou a s druhou to bez domluvy nemusi jet. Ani o tom nemusite vedet.)
Firewall, kapitola sama pro sebe: spatne/slabe nastaveny firewall = zadny firewall. Vypnout firewall, protoze mi neco nejede je blbost. Povolit ve firewallu kde co je taky blbost. Drzte se myslenky: "Vse zakazano, co potrebuji povolim."
Jak ho tedy nastavit? Pri hrani ET jste klient, mela by tedy byt povolena jen komunikace ven + odpovedi na tuto komunikaci. Pokud chodite hrat ET jen na RegNET, muzete komunikaci ET omezit jen na tento server.
Protokoly a porty vsak po mne nechtejte, na linuxu mam povolenu vsechnu komunikaci smerem ven. (Nepredpokladam zadnou bonzovaci aktivitu OS a dalsich programu.) Takze na linuxu je treba neco nastudovat jak rika Osa, ale v dusledku je snazsi pro plynulost hrani ET neco udelat.
_________________
"Anton na hrad" ;o)


Naposledy upravil Hobit dne st listopad 14, 2007 17:24, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hobit
Level3
Level3


Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 162

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 16:02    Předmět: Citovat

Navic k tematu by mne zajimal Alsikuv nazor. Jaky vliv na hru ma snizeni poctu botek z 8 na 4 behem spicky (24 hracu na serveru). Jestli se nejak projevi kdyz tech 24 hracu misto 30 paketu posila az 125 paketu apod.

Jinak nevim jak vy, ale pripadu, kdy nam to laguje vsem, ubylo. Takze je spis treba hledat chybu u sebe, pripadne u souseda. (Na toho jsem oproti Ose zapomel, za vsechno muze soused. Teda za vsechno ne, ale casteji nez si myslime.)

Edit: ted koukam, ze tohle je muj sty prispevek, kurna ja su ale ukecany.
_________________
"Anton na hrad" ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 18:14    Předmět: Citovat

2 Hobit:

Když nastavím com_maxFPS 5, tak to ještě neznamená, že degraduji grafickou kartu na 5FPS Shocked. Taky 5 odeslaných paketů neznamená 5 snímků za vteřinu. Ale ten princip funguje tak, jak píšeš.
V případě messengerů sice používáš jen příchozí traffic, ale ty vyskakovací okna a podobně jistě nikoho nepotěší a upload používají automatické odpovědi (away msg atp.)
Nevím to jistě, ale po základní instalaci ET je com_hunkMegs na 64 a to je málo, největší mapy vyžadují okolo 96. Proto ta defragmentace disku.
Jinak na ping může mít vliv i kvalita kabelů a koncovek, ale to už je opravdu duchařina a to sem podle mě nepatří.
Souhlasím s tím, že pingy na Regnet serveru jsou lepší než před dvěma měsíci. Před chvílí jsem tam hrál a dokud jsem se nepřiblížil k některému z těch 5-ti Poláků, co měli pingy 150-250, server držel 50-60ms.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hobit
Level3
Level3


Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 162

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 18:38    Předmět: Citovat

maxfps=5 v dusledku bude znamenat 5 snimku za vterinu na monitoru, jasne ze grafarna se bude snazit porad o maximum co muze dat, jen ji nebude doprano to i zobrazit. v tom si rozumime, i kdyz jsme sve psane projevy asi navzajem nepochopili. ;o)

textove messengery: vse zavisi, jak jsou nastavene, co vsechno na ne nabalime apod. zakladni komunikace na server jsem online a prijem/odesilani textu moc trafik nebere, spis vubec. to, ze tak mozna defaultne nainstalovane icq nechova, je jina.
osobne kvuli ET vypinat messengera nebudu a originalniho klienta ICQ opravdu nepouzivam.

Ty kabely a koncovky mne taky napadli, ale to uz je fakt ducharina ;o)
Na tu sitovku jsem si vzpomel z vlastni zkusenosti. Integrovana 1Gb marwell vs 100Mb realtek8139, rozdil 3-5ms. Nic moc, ale obcas nekvalitni integrovane sitovky nebo i ty do PCI problemy delat muzou.
_________________
"Anton na hrad" ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com