Obsah fóra et.regnet.cz et.regnet.cz
CZ Regnet ET Omni-Bot Server
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

FPS meter
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
(CZF) tronix



Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 11:29    Předmět: FPS meter Citovat

Tak když jsem se rozepsal s La zajímá mě kolik Vám to všem to FPS jede Začnu tedy já mám nastaveno

Přetaktováno E6850 na 3,6GHZ, dual 4gb DDR2 800MHZ rozlišení 1680x1050 geometric detail high, texture low Smile

250fps a nejmenší skáče kolem 200 pod to nejdu kdo další se přizná?

PS: omlouvám se zapoměl jsem tohle je na regnetu na ETpru nejdu pod 250fps Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 11:53    Předmět: Re: FPS meter Citovat

(CZF) tronix napsal:
Tak když jsem se rozepsal s La zajímá mě kolik Vám to všem to FPS jede Začnu tedy já mám nastaveno

Přetaktováno E6850 na 3,6GHZ, dual 4gb DDR2 800MHZ rozlišení 1680x1050 geometric detail high, texture low Smile

250fps a nejmenší skáče kolem 200 pod to nejdu kdo další se přizná?

PS: omlouvám se zapoměl jsem tohle je na regnetu na ETpru nejdu pod 250fps Smile


neni takove to pravidlo, ze 125 fps je maximalni hodnota, nad kterou by nikdo nemel chodit? Smile
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
(CZF) tronix



Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 12:16    Předmět: Citovat

No jestli je to pravidlo a já ho porušil tak si zasloužim Warn, ale když to jede proč to nepustit Smile)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ragupki



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 12:21    Předmět: Citovat

Mně se to drží na 76 FPS, on taky můj monitor víc nezvládá, takže možná to blokuje ovladač, aby se negenerovaly zbytečné snímky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
(CZF) tronix



Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 12:24    Předmět: Citovat

no můj taky asi víc nedává ale na těch ztracenejch snímkách si dávám Lacundu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 12:24    Předmět: Citovat

(CZF) tronix napsal:
No jestli je to pravidlo a já ho porušil tak si zasloužim Warn, ale když to jede proč to nepustit Smile)))


nevim, ja jenom mam pocit, ze kdyz sem o fps slysel prvne od bely, tak neco v tom smyslu snad rikal... ale nejsem si jisty Wink
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:03    Předmět: Citovat

LaCunda napsal:
nevim, ja jenom mam pocit, ze kdyz sem o fps slysel prvne od bely, tak neco v tom smyslu snad rikal... ale nejsem si jisty Wink


125FPS je maximální hodnota pro oficiální zápasy v ETPro. Nastavuje se to configem serveru. Některé trickjump servery mají i 333FPS, což je nejvhodnější hodnota na skákání. Téměř všechny nové video karty ve spolupráci s moderními procesory udělají v ET 1000FPS (víc už se nezobrazuje nebo je to omezeno enginem hry), ale prakticky je 125FPS nejlepší hodnota pro všechny typy hraní.
Těch 125FPS ale musí být stabilních pro více než 90% map, protože FPS se neustále zaokrouhluje na přednastavené hodnoty eginu, maximální hodnota cl_maxpackets je 100 a počet packetů se vyrovnává průběžně dělením celým číslem, takže 125FPS = 125/1=125packets (nepovolená hodnota), tudíž 125/2=63packets. Když ovšem FPS dropne na 100FPS, tak 100/1=100packtets a přechody packetů z 63 na 100 a naopak způsobují nepříjemné lagy ve hře.
Většina běžných LCD má při maximálním rozlišení refresh 60 nebo 75Hz, takže by se mohlo zdát, že nastavovat více FPS nemá význam. Není to pravda, FPS není o refreshi mého monitoru, ale o rychlosti komunikace se serverem, což znamená, že větší FPS = "hladší" pohyb a příjemnější hra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
(CZF) tronix



Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:05    Předmět: Citovat

Jë no tak to si mě potěšil, že to není jen o refreshi monitoru zdá se mi to hladší no od tý doby co mám 250 mi to jde Smile)))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Prokinek
Level3
Level3


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:35    Předmět: Citovat

Tak potrebuju poradit s FPS Very Happy
Přestehoval jsem se, sem připojenej přes Wi*Fi usb ktera to bere z anteny z baraku cca 20m vzdalene.

Pri 100fps je vsecko OK

Pri 125 a 76 FPS dostanu kazdy 2 min lag cca na 5 sekund

Jinak 100 packety, 100Hz monitor 1280/1024 CRT, a ted 100fps

Ne ze by se se 100 fps hralo spatne ale 125 bych radsi
Nevim cim to muze bejt..... diky za rady Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:36    Předmět: Citovat

vidis to? ja ti rikal, ze podvadis s tema 250 fps... Smile
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:37    Předmět: Citovat

Být tebou, Lukine, moc bych si na to nezvykal. Každá změna FPS, sensitivity myši nebo packetů se projeví na pocitu ze hry a CB configy jsou dnes už tak přísné, že maxpackets jsou forcnuty na 100. Taky platí, že čím vyšší nastavené FPS, tím vyšší FPS dropy.
Jestli chceš někdy hrát ETPro, zvykej si radši na nějaké standardní nastavení: 76/100, 100/100 nebo 125/100. V ETPro nemá význam nastavovat 125FPS jako "magickou" hodnotu pro trickjumpy, fyzika je upravená tak, že všichni hráči nezávisle na jejich FPS se pohybují stejně rychle a skáčou stejně vysoko i daleko. 125FPS je tedy jen nejvyšší možná hodnota pro pocit "hladké" hry.
Já být Tebou, zapnu si radši antialiasing a anizotropní filtrování pro pěkný obraz při 125FPS, 32-bitové grafice a maximálním rozlišení. Tím samozřejmě nemám na mysli zapínání počasí nebo výbuchů. Wink

Na druhou stranu, pro vyblbnutí na ETPubu je to asi jedno, je to úplně jiná hra, i když základ je stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
(CZF) tronix



Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:37    Předmět: Citovat

Tak to Ti snad nevadí ne na 5 sekund za 2 minuty to jako, že netrefíš dvě kulky do hlavy ale dáš jenom jednu bo co Smile

To je na prokiho ala bude hůř Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Prokinek
Level3
Level3


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:40    Předmět: Citovat

No ono na pubu to vem cert, ale pri cw kdyz dostanez lag 2 sekundy pred spawnem nestacis selfa a ses na 30 tak je to fakt neprijemny ne jenom pro me ale i pro tym............navic to muze prohrat zapas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA OSA
Level3
Level3


Založen: 21.7.2007
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:43    Předmět: Citovat

Prokinek napsal:
Tak potrebuju poradit s FPS Very Happy
Přestehoval jsem se, sem připojenej přes Wi*Fi usb ktera to bere z anteny z baraku cca 20m vzdalene.

Pri 100fps je vsecko OK

Pri 125 a 76 FPS dostanu kazdy 2 min lag cca na 5 sekund

Jinak 100 packety, 100Hz monitor 1280/1024 CRT, a ted 100fps

Ne ze by se se 100 fps hralo spatne ale 125 bych radsi
Nevim cim to muze bejt..... diky za rady Cool


PunkBuster rulez! Very Happy

Tenhle problém má opravdu hodně hráčů po poslední aktualizaci PB. Mě trochu pomáhá vypnout před hraním firewall a anti-virus, takže se ty lagy zkrátí, ale úplně nevymizí. Snad to odstraní nová aktualizace. Rolling Eyes
Předpokládám, Proki, že píšeš o FPS lagu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LaCunda
Level4
Level4


Založen: 15.6.2007
Příspěvky: 935
Bydliště: Ostrava, Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 14:45    Předmět: Citovat

BELA OSA napsal:
Být tebou, Lukine, moc bych si na to nezvykal. Každá změna FPS, sensitivity myši nebo packetů se projeví na pocitu ze hry a CB configy jsou dnes už tak přísné, že maxpackets jsou forcnuty na 100. Taky platí, že čím vyšší nastavené FPS, tím vyšší FPS dropy.
Jestli chceš někdy hrát ETPro, zvykej si radši na nějaké standardní nastavení: 76/100, 100/100 nebo 125/100. V ETPro nemá význam nastavovat 125FPS jako "magickou" hodnotu pro trickjumpy, fyzika je upravená tak, že všichni hráči nezávisle na jejich FPS se pohybují stejně rychle a skáčou stejně vysoko i daleko. 125FPS je tedy jen nejvyšší možná hodnota pro pocit "hladké" hry.
Já být Tebou, zapnu si radši antialiasing a anizotropní filtrování pro pěkný obraz při 125FPS, 32-bitové grafice a maximálním rozlišení. Tím samozřejmě nemám na mysli zapínání počasí nebo výbuchů. Wink

Na druhou stranu, pro vyblbnutí na ETPubu je to asi jedno, je to úplně jiná hra, i když základ je stejný.


je, vidis ... jak sou prikazy do configu na vypnuti pocasi, mlhy a tehle blbosti... ? Wink
_________________
"Ze S vznikne ZVP mezi V a D, že D má plnit T.T projeví souhlas, vznikne další ZPV mezi D a T a zároveň mezi V a T;T má P domáhat se splnění od D;V se může na D domáhat plnění k T;V může jednostr. PÚ po D žádat plnění pro sebe"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra et.regnet.cz -> Dotazy a připomínky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com